Podsumowanie sezonu 2016/2017.

W minioną niedzielę meczem z LKKS Karwodza zakończyły się rozgrywki w grupie VI tarnowskiej B-klasy. Nasza drużyna zakończyła sezon na VI miejscu w tabeli z 30 pkt (9-3-10) i bilansem bramkowym 52-53. Sezon 2016/2017 był najlepszym sezonem w dotychczasowej historii Więckovii Więckowice.

Przede wszystkim był to sezon, w którym doszło do kilku istotnych, jak się później okazało, zmian. Z powodu braku czasu z funkcji grającego trenera zrezygnował Marcin Olszak, który pozostał nadal czynnym zawodnikiem Więckovii. Zarząd klubu zdecydował o powierzeniu funkcji trenera innemu z grających zawodników, czyli Grzegorzowi Baca. Objęcie drużyny przez nowego trenera zapoczątkowało szereg zmian mających na celu poprawę wyników drużyny a szczególnie zbudowanie dobrej atmosfery. Drużyna do końca I rundy rozgrywek zgromadziła 11 pkt i zakończyła ją na 10 miejscu tabeli.

Podczas zimowego okresu przygotowawczego trener i zarząd klubu postanowili zacząć budowę drużyny od nowa. Zespół wzmocniło trzech nowych zawodników, a kadra z I rundy została utrzymana bez strat. Nowe zasady funkcjonowania drużyny, uporządkowanie spraw organizacyjnych, zakup sprzętu do treningu i nakreślenie planu na nadchodzącą rundę to tylko jedne z nielicznych zmian jakie wprowadził nowy trener. Już od pierwszych treningów w okresie zimowych przygotowań było widać, że Więckovia zaczyna się jednoczyć wokół wspólnego celu jakim jest stworzenie drużyny potrafiącej grać na równi z równym z każdym z zespołów w swojej grupie. Znacznej poprawie uległa organizacja gry oraz indywidualne podejście zawodników do treningu i meczy, a atmosfera w zespole z każdym treningiem i meczem stawała się coraz lepsza.

Pomimo, że początek II rundy rozgrywek sprawił, iż przyszło nam walczyć w liderem i vice-liderem tabeli w obu tych meczach drużyna zaliczyła minimalne porażki. Zespół nie poddał się jednak i w kolejnych meczach udowodnił, że ciężka praca na treningach, zaangażowanie i wola walki przyniosły oczekiwany skutek. Więckovia zaczęła wygrywać mecze zarówno na wyjazdach jak i na swoim boisku, notując serię 4 kolejnych zwycięstw z rzędu. W ogólnym rozrachunku tylko w II rundzie spotkań zespół wygrał 6 meczy, 1 zremisował i zanotował 4 porażki z zespołami znajdującymi się na miejscach 1-4 w tabeli. Przełomowym momentem był mecz w Tarnowcu gdzie po 30 minutach Więckovia przegrywała 3-0, ale dzięki walecznej grze do końca udało sią osiągnąć korzystny remis 3-3. Mecz ten pokazał, że drużyna ma spore możliwości i ma charakter pozwalający walczyć do samego końca o wygraną.

Ostateczny rozrachunek na zakończenie sezonu to 30 pkt, które sprawiają, że jest to najlepszy sezon w historii Więckovii Więckowice.

Zarząd klubu, trener oraz zawodnicy serdecznie dziękują wszystkim kibicom za wsparcie podczas minionego sezonu. Dziękujemy również osobom, które społeczną pracą pomagały nam w trakcie sezonu. Gratulujemy również drużynie z Białej Lubaszowej awansu do A-klasy.

Przed drużyną krótki okres przerwy w rozgrywkach i od 4 lipca wznowione zostanę treningi i okres przygotowawczy do sezonu 2017/18.

WIĘCKOVIA WIĘCKOWICE

Statystyki:

Strzelcy:

Marcin Olszak 18, Adrian Świerad 10, Grzegorz Baca 8, Norbert Stypka 7, Marcin Siudut 2, Dariusz Caban 2, Marcin Szlachcic 1, Radosław Kłósek 1, Stanisław Hołda 1, Arkadiusz Rojek 1, samobójcza 1.

Tabela i terminarz meczy: