Autor:

Wiktor Janus

Utworzono:

11.09.2018

Rozstrzygnięcia na innych boiskach naszej B-Klasy wskazywały, iż w przypadku zwycięstwa w domowym meczu z Rudką, Błękitni wskoczą na pozycję lidera. Zawodnicy tarnowskiej drużyny wyszli mocno zdeterminowani, by tak się stało, bo już po 10 minutach prowadzili 2:0. Najpierw fantastycznym uderzeniem prowadzenie gospodarzom dał M. Kwiek, a chwilę później pewnie rzut karny wykonał M. Pociecha (po faulu na K. Jachimie). Po objęciu dwubramkowego prowadzenia, Błękitni cofnęli się, dając grać gościom, którzy do końca pierwszej połowy prowadzili grę i próbowali atakować, ale bez większego zagrożenia i efektów. W drugiej połowie bramkę na 3:0 dla Błękitnych zdobył E. Szydłowski i wiedzieliśmy, że zwycięstwo nam nie ucieknie. W końcówce kolejny rzut karny (ponownie na faulu na K. Jachimie), wykorzystał W. Janus ustalając wynik spotkania na 4:0.
Zespół seniorów udźwignął presję i po pewnym zwycięstwie wskoczył na fotel lidera tarnowskiej B-Klasy.