Autor:

Wiktor Janus

Utworzono:

30.08.2018

Debiut Błękitnych na własnym boisku w sezonie 2018/19 możemy zaliczyć do udanych. Po zaciekłym meczu tarnowski zespół pokonał WKS Siemiechów 2:0. Wynik otworzył Dawid Madeja skutecznie wykonując rzut karny, podyktowany po faulu na K. Jachimie. Po stracie bramki goście mocno atakowali i bramka wyrównująca ciągle wisiała w powietrzu. Do przerwy wynik pozostał jednak bez zmian.
Druga połowa to dalsze ataki gości, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę wyrównującą. Błękitni przetrwali ten napór dzięki dobrej grze formacji obronnej oraz bramkarza. Końcówka meczu to już przewaga Błękitnych, którzy stworzyli sobie klika ciekawych okazji do zdobycia bramki. Jedną z tych sytuacji wykorzystał Ernset Szydłowski, który na 5 minut przed końcem meczu, po podaniu W. Janusa wszedł w pole karne i strzelił obok bramkarza.